Üsküdar Vaillant Servisi Telif


Ana Sayfa » Benzer Hizmetler » Demirdöküm Kombinin Sigorta Bağlantısı

Demirdöküm Kombinin Sigorta Bağlantısı

Demirdöküm Kombi İçin Sigorta ya da Priz Nerede Olmalıdır?

Demirdöküm kombi açılışları yapılırken priz ya da sigorta bağlantıları genellikle yanlış yere yapılır. Peki ama doğru yer neresidir? Öncelikle şöyle bir bilgi verebiliriz ki; Demirdöküm Kombinin Sigorta Bağlantısı konusunda kombi devreye alınırken priz ya da sigortanın kombinin alt tarafına yapıldığına dair bir kural yoktur. Fakat bu işlem kombi devreye alınırken en sık rastlanılan hatalardan biridir. Ama en önemlisi de tehlike yaratabilecek bir hatadır. Kombi açılışı yapılırken priz veya sigorta; kombi alt tarafında değil kombiye en az 90 derecelik açıda olmalıdır.

Priz ya da Sigorta Kombinin Neden Altında Olmamalıdır?

Demirdöküm Kombinin Sigorta Bağlantısı konusunda önemli olan bir konudur. Çünkü kombilerin alt tarafından emniyet ventili bulunur. Bu parçanın görevi; cihazdaki fazla su basıncının cihaza zarar vermemesi adına fazla suyun tahliye edilmesini sağlamaktır. Priz ve sigorta kombinin altında bulunursa emniyet ventilinden su gelebilir ve büyük tehlikeler oluşabilir. Bu nedenle de priz veya sigortanın kombinin alt tarafında bulunmaması gerekir. Böyle bir bağlantı işlemi ile karşılaşırsanız işlemi yapan kişileri uyarmalı ve tehlikeli olduğunu bildirmelisiniz.

kombinin sigorta bağlantısı, priz nereye takılmalıdır

Priz ya da Sigorta Kombinin Ne Tarafında Olmalıdır?

Demirdöküm Kombinin Sigorta Bağlantısı nda bu etmen önemlidir. Kombi açılış işleminde sigorta veya prizin kombinin sağ ya da sol tarafında bulunması gerekir. Yalnız bu durumda bilinmesi gerekir ki bu priz ya da sigortanın kombiye olan uzaklığı 3 cm olmalıdır. Bunun sebebi kombinin kapağının rahat açılıp kapanması ve sökülebilmesi içindir. Priz ya da sigorta kombinin altında kalıyorsa bu durumda en az 90 derecelik açıda olmalıdır. Bunun nedeni ise emniyet ventilinden sigorta ve prize su gelmemesi içindir. Bu konuda yardım almak adına Derince Demirdöküm Servisi ile görüşebilirsiniz.

canlı destek
Canlı Destek
Canlı Destek hattımız sizlere özel kurulmuştur. Ücretsiz olarak operatörümüze bağlanabilir yaşadığınız sorunları izah ederek yardımlar alabilir ya da sorularınız var ise sorularınızı anlatarak beklediğiniz yanıtları alabileceğinizden emin olabilirsiniz.